Nechajte sa uchvátiť slivkovým suflé s dávkou proteínov

suflé

Prvá marcová nedeľa nám priniesla aj nesmelé slnečné lúče, ktoré mnohých z vás poženú do prírody, za športom či len tak si zabehať. Potom určite dostanete chuť na niečo sladké. Čo tak si to spestriť poriadnou dávkou proteínov?

Čo tak toto geniálne proteínové slivkové suflé bez cukru, múky, laktózy, lepku a iných škodlivín 21. storočia. Šikovná blogerka Zuzanka vám ponúka ďalší skvelý recept zo svojho repertoára. Čo na to potrebujeme?

  • 2 odmerky proteínového prášku (záleží, aký máte doma, ja odporúčam vanilkový)

  • zopár sliviek

  • 2 ks bielok

  • štipka mletej škorice, klinčeky na dochutenie

suflé

Ako na to?

V prvom rade si k tomu pustíme poriadnu hudbu: Gold Dust – DJ Fresh (Shy FX Re-edit) – je ako stvorená na tancovačky v kuchyni. Slivky odkôstkujeme a hodíme na panvicu s menším množstvom vody. Ochutíme škoricou a klinčekmi, nakoľko slivky s týmto korením dokonale ladia. Varíme, kým celá zmes nedostane “lekvárovitú” konzistenciu. Následne obsah panvice presitkujeme a získame dokonalé slivkové pyré.

Teraz je na rade bielkovinová fáza. Hneď na úvod zmiešame slivkové pyré s proteínovým práškom. Následne si bielka vyšľaháme tak, aby nám vznikla pena a primiešame k nim našu ovocno-bielkovinovú zmes. Trošku pyré si ale necháme bokom.

Nie je nič zlé na tancovaní v kuchyni v uteráku po rannej sprche

Celé to hodíme do formičiek vhodných do rúry a pečieme na 200 °C cca 10- 12 minút. Počas pečenia suflé si orestujeme slivky na masle…áno milujem tú vôňu po byte. 😊 Suflé vytiahneme z rúry, ozdobíme zvyšným pyré a restovanými slivkami. Takže spravte si aj vy skvelý začiatok dňa. Nie je nič zlé na tancovaní v kuchyni v uteráku po rannej sprche….

Dobrú chuť a krásny slnečný deň!

Zdroj: www.zuzankovo.sk
FB: Zuzankovo
IG: @mojezuzankovo
Foto: © Zuzanovo.sk

O autorovi: Zuzankovo

Zuzankovo.sk je blog mladej a krásnej Zuzanky, ktorá ti v spolupráci s webom evýživa.sk prináša skvelé recepty a ich ešte krajšie fotografie. Zuzanka je pôvodom z Košíc no mometálne pôsobí v Prahe. Okrem skvelého jedla miluje kávu, golf a makrónky :)