Koreň Maca – peruánska viagra, ktorá naštartuje vaše telo

maca

Koreň Maca už v Peru zachránil nejedno manželstvo, no dnes je už známy po celom svete, tak sa s nami poďte pozrieť prečo. V Latinskej Amerike sa pýši veľkej obľube pre množstvo výnimočných vlastností. Jednoznačne medzi ne patrí je stimulácia imunitného systému, zlepšenie nepravidelnej menštruácie a zmiernenie symptómov menopauzy. Tie najskloňovanejšie sa však týkajú reprodukcie – zvýšenie plodnosti a v neposlednom rade kvalitná erekcia.

Žerucha peruánska (Lepidium meyenii), laickej verejnosti známa ako koreň Maca, obľubuje vysoké nadmorské výšky a môžeme ju nájsť na miestach až 4500 metrov nad hladinou mora. Táto nezvyčajná vlastnosť zaujala vedcov a biológov, ktorí podrobne skúmajú jej odolnosť voči UV žiareniu. Všetko nasvedčuje tomu, že Maca obsahuje zložky, ktoré UV žiarenie tlmia. Už dnes ho preto môžete nájsť ako jednu z ingrediencií opaľovacích krémov.

Vlastnosti silného afrodiziaka v koreni Maca ale objavili už starodávni Inkovia. Využívali ho pri svätých rituáloch, ktoré mali za cieľ zvýšiť populáciu dedín. Dnes je vyhľadávaný pri liečbe impotencie, nízkej plodnosti a pri chýbajúcom libide. Za týmto všetkým stoja alkaloidy, konkrétne makamidy, obsiahnuté v koreni. Základom ich účinku je schopnosť regulovať vylučovanie pohlavných hormónov na úrovni hypotalamu a nadobličiek. Jeho účinky znásobuje zlepšenie prekrvenia v oblasti panvy, čo prispieva k vyššej sexuálnej potencii.

Vlastnosti silného afrodiziaka v koreni Maca objavili už starodávni Inkovia. Využívali ho pri svätých rituáloch, ktoré mali za cieľ zvýšiť populáciu dedín.

Maca je k tomu všetkému bohatým zdrojom minerálov, hlavne medi, nevyhnutnej pre plodnosť, a zinku, ktorý je stavebnou súčasťou pohlavných hormónov. Vďaka tejto kombinácií je koreň Maca dokonalým sexuálnym koktejlom ako pre ženy, tak aj pre mužov.

Podporu imunitnému systému zaisťuje vďaka aktivácií fagocytov, buniek požierajúcich pre telo škodlivý materiál. Preto je vhodné koreň Maca vyhľadať aj keď vás čaká stresujúce obdobie, kedy je náš systém oslabený a obzvlášť náchylný na rôzne infekcie. Ochranným faktorom pre náš organizmus sú aj jeho antioxidačné vlastnosti, ktoré naše telo chránia pred účinkami voľných radikálov.

maca

Koreň Maca sa objavuje v troch rôznych odrodách, ktoré sa nelíšia len navonok

  •  žltý – je najviac vyskytujúci sa a preto aj najpreštudovanejší. Žltá odroda je najbohatšia na minerály, vitamíny, mastné kyseliny a aminokyseliny – právo je označovaná za jednu zo „superpotravín“
  • červený  – obsahuje výrazne množstvo antokyanínov – antioxidantov účinných v prevencii rakoviny. Je to odroda vhodnejšia pre zvýšenie plodnosti a libida najmä u žien.
  • čierny – stimulátor nervového systému, zlepšuje pamäť a zo všetkých druhov má práve tento najvýraznejšie vlastnosti afrodiziaka, zvyšuje pohyblivosť spermií ako aj objem ich produkcie. Vyhľadávaný, z dôvodu reprodukcie, by mal byť hlavne u mužov, z ostatných vlastností má u oboch pohlaví rovnaké účinky.

Nezabudnite, že keď Maca splní svoju misiu a vy budete očakávať príchod bábätka, tento doplnok stravy vysaďte. Alkaloidy sú totiž schopné krvou doplávať až k zárodku a mliekom aj ku kojencom.