Výživa nielen pre dušu, alebo tvoj knižný seriál

kniha

Ak si svojim maturitným vysvedčením a opustením školských lavíc navždy zatratil akékoľvek čítanie, ver tomu, že si spravil veľkú chybu. My ostatní, ktorí čítanie považujeme za neodmysliteľnú súčasť života, vieme, že informácie v akejkoľvek podobe majú dnes cenu zlata! Medzi tie najcennejšie však patria knihy. Vzdelávať by sme sa mali celý život. Tohto názoru sme aj my v evyzive.sk a preto sme pre teba zostavili seriál podľa nás najlepších kníh, ktoré by si určite na ceste do tajov športu, alebo výživy nemal obísť.

Malá červená kniha o behaní – Scott Douglas

Pokiaľ si pri rannom vstávaní z postele neobúvaš papuče, ale rovno bežecké tenisky, táto kniha je presne pre teba. Nielen že zodpovie asi na všetky otázky týkajúce sa behu, no minimálne zlepši tvoju techniku neoceniteľnými poznatkami a skúsenosťami. Spolu 250 tipov a rád zozbieral autor Scott Douglas počas svojej tridsať ročnej bežeckej kariéry a dvadsať ročnej práce športového novinára. To, že sa stretával s vrcholovou bežeckou a trénerskou elitou z celého sveta, snáď ani nemusíme spomínať. Beh v horúcom počasí, piť či nepiť počas behu? Behanie po zotmení, strach z počasia a čo je krásne na behaní počas dažďa? To je len časť otázok, ktoré si Scott kladie a hneď ti na nich aj odpovie.

Telo ako posilňovňa – Mark Lauren

Počas jesenných večerov pri tvorbe tvojho nového tréningového plánu a stanovení si cieľov na budúcu sezónu určite siahni aj po tejto knihe. Tobôž, ak ti nedá spávať dokonalá postava z dielne calisthenics bodybuilding. Netvrdíme, že ťa táto kniha privedie k dokonalosti, no zaradiť do svojho tréningového plánu cvičenie s vlastným telom je nielen zdravé, ale vytiahne ťa zo stereotypu posilňovne, ktorý si zažil asi každý z nás. Publikácia sa začína dlhším úvodom, kde Mark vysvetľuje zásady cvičenia využitím vlastného tela, gravitácie a zeme. Nasleduje 125 cvikov s podrobným vysvetlením, fotografiami a pred každou partiou je aj jemná anatómia tela. Samozrejme nesmú chýbať aj vypracované tréningové plány. Kniha ťa určite inšpiruje vyskúšať niečo nové. Vraví sa, že pri cvičení s vlastným telom pocítiš aj tie partie, o ktorých ani netušíš že ich máš.

Koľko času denne stráviš v MHD, čakaním na niečo, či obyčajnou nudou? Čo tak nepočúvať v autobuse už po 126ty krát tú istú skladbu? Scrollovať dookola stenu facebooku, z ktorej sa aj tak nič podstatné nedozvieš? Koľko takého času prejde za jeden rok? Čo keby si ho využil na sebavzdelávanie takouto cestou? Kde by si sa za ten rok dostal? Skús si odpovedať na tieto otázky, lebo stoja za zamyslenie. Ver tomu, že ja som už trafil lampu na ulici, keď som celý zažratý čítal knihu počas cesty do fitka.

O autorovi: Róbert Lelko

V dobe, keď je trh presýtený "zaručenými" informáciami, chceme projektom evýživa.sk priniesť medzi ľudí hlavne kvalitné a hodnotné články. Mojou špecialitou sú najmä menej odborné príspevky a rozhovory. Milujem cestovanie, kávu, spánok, knihy a nákup zeleniny a ovocia na trhoch :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *