9 dostupných afrodiziák pre dokonalú večeru

afrodiziakum

Chystáte pre svoju polovičku romantickú večeru a neviete sa rozhodnúť ako poskladať menu? Skúste siahnuť po niečom, čo vás dostane do tej správnej nálady. Pozrite sa s nami na zoznam najúčinnejších prírodných afrodiziák. Niektoré z nich mávate dokonca pravidelne v chladničke bez toho, aby ste poznali ich zázračné účinky na vaše libido. Rimania považovali za silné afrodiziakum cesnak, nuž my máme pre vás lepšiu ponuku, veď posúďte sami.

Čili papričky

čili

Čili papričky patria medzi najznámejšie afrodiziaká. Ich ostrá chuť vás zahreje, zvýši srdcovú frekvenciu a podráždenie nervových zakončení spôsobí uvoľňovanie endorfínov, ktoré navodia dobrú náladu. Dokonalú kombináciu uzatvára plná červená farba považujúca sa za symbol lásky a vášne. Len si po jedle nezabudnite umyť ruky.

Ustrice

ústrice

Na prvý pohľad nevyzerajú príliš vábivo, no verte či nie, keď sa povie afrodiziakum, mnohí z nás si vybavia práve túto morskú pochúťku. Pozitívny vplyv ustríc na libido je dokonca podložený mnohými vedeckými štúdiami. Ustrice majú nadmerne vysoký obsah zinku, ktorý stimuluje produkciu spermií a reguluje činnosť pohlavných hormónov. Niektorí odborníci sa ale zhodujú na tom, že najväčšiu rolu hrá práve intímny spôsob ich konzumácie.

Zeler

zeler

Zeler nepatrí medzi najsexi potraviny, no ako afrodiziakum ho ľudia využívajú už celé stáročia. Obsahuje fytoandrogény, ktoré majú obdobné účinky ako mužský testosterón a tým pádom pôsobia na zvyšovanie potencie a sexuálnej túžby.

Granátové jablko

granátové jablko

Posvätné ovocie Afrodity, bohyne lásky, je nabité látkami z radu antioxidantov, ktoré zlepšujú tok krvi a tým zvyšujú sexuálnu citlivosť. Štúdia uverejnená v americkom odbornom časopise International Journal of Impotence Research  prišla s výsledkami, podľa ktorých džús z granátového jablka zlepšuje potenciu u mužov trpiacich erektilnou dysfunkciou.

Med

med

Už spôsobom svojho vzniku patrí med medzi najznámejšie symboly reprodukcie. Včely sú pre rastliny zosobnením Amora a med je produktom tohoto intímneho zázraku prírody. Navyše je bohatý na minerál bór, ktorý reguluje funkciu pohlavných hormónov a vysoký obsah cukru v mede nabije vaše telo potrebnou dávkou energie. Niet divu, že manželia po svadbe odchádzajú práve na „medové týždne“.

Vodný melón

melón

Vodný melón je dokonale osviežujúci, sladký tak akurát a nedávno sa dokonca zistilo, že vďaka vysokému obsahu lykopénu a citrulínu má účinky veľmi podobné čarovnej modrej pilulke, Viagre.

Jahoda

jahoda

A najlepšie so šampanským! Sladká chuť a omamná vôňa jahôd je už od čias starovekého Ríma symbolom absolútnej romantiky. Kombinácia s tmavou čokoládou vedie k zlepšeniu prekrvenia, uvoľneniu serotonínu a tým pádom k dokonalému pôžitku.

Banán

banán

Banán už vďaka svojmu falickému tvaru akceleruje vášeň. No najväčší význam uňho hrá draslík, minerál, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu svalov. V banánoch obsiahnutý enzým bromelaín navyše zvyšuje uvoľňovanie testosterónu, čo pochopiteľne vedie k nárastu sexuálnej túžby.

Rozmarín

rozmarín

Posledné afrodiziakum, ktoré vám ponúkame, patrí medzi bylinky. Rozmarín zlepšuje prúdenie krvi a vďaka obsahu voňavých olejov a silíc zvyšuje dráždivosť pokožky, preto ho nie je na škodu pridať do romantického kúpeľa. Jeho nezameniteľná aróma vám opantá zmysly a znásobí pôžitok z každého jedného dotyku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *